Zdolni znad Brdy - warsztaty dla uczniów i rodziców

Opublikowano: 2021-04-12 19:01, Numer artykułu: 39067 , Autor: M.Maćkiewicz

Dziesiąte w tym roku szkolnym warsztaty skierowane są do zdolnych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Spotkanie zatytułowane „Jak uczyć się efektywniej – ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie” odbędzie się 23 kwietnia 2021 o godz. 09:30 w Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27 (sala 115, I piętro). Istotą wydarzenia jest wsparcie uczniów w zakresie metod oraz technik uczenia się i twórczego myślenia. Na warsztatach uczniowie nauczą się korzystać z wielu sposobów wspomagających efektywne i szybsze uczenie się. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Tłok i Edyta Szott – pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe.

Zgłoszenia do dnia 21 kwietnia 2021 (do godz. 12:00) prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” -Monika Grzybowska, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

Zapraszamy na czwarte w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Pozytywna komunikacja”. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2021 o godz. 16:00 w przestrzeni wirtualnej na platformie Microsoft Teams (online).

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców. Na warsztatach porozmawiamy o barierach komunikacyjnych i o tym, jak je rozpoznawać oraz jak ich unikać. Postaramy się nauczyć słuchać i mówić do naszych dzieci wedle zasady z książki Adele Faber i Elaine Mazlish Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły. Zajęcia poprowadzi psycholog, coach dr Anna Hibner (doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, Koordynator Centrum Zdrowia Psychicznego w Akademickim Centrum Medycznym przy WSG). Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny.

Przy zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, na który zostanie wysłany link do spotkania.

Zgłoszenia do dnia 20.04.2021 (do godz. 12:00) prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Monika Grzybowska, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych .Kolejne, dziewiąte już w tym roku szkolnym warsztaty skierowane są do zdolnych uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Spotkanie zatytułowane „Trening antystresowy dla uczniów zdolnych” odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. o godz. 9:30 w sali 115 w bydgoskim Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońska 27). Istotą wydarzenia jest rozwijanie umiejętności skutecznego radzenia sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym. Cele szczegółowe warsztatów to: zwiększanie wiedzy na temat stresu, nauka identyfikacji symptomów stresu i zwiększenie świadomości jego przyczyn, nauka umiejętności stosowania technik relaksacyjnych i profilaktyka antystresowa. Spotkanie poprowadzą specjaliści zespołu opieki nad uczniami z trudnościami szkolnymi i zdolnościami kierunkowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy: Grażyna Ledzińska (psycholog)i Beata Walasek (pedagog).

Przewidywany czas spotkania – ok. 2 godziny zegarowe.

Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować do 12 kwietnia 2021 r. (do godz. 12:00) do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” -Monika Grzybowska, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.