Wręczenie nagród i pamiątkowych medali dla finalistów i laureatów Miejskiej Olimpiady Matematycznej

Opublikowano: 2023-04-28 14:51, Numer artykułu: 67978 , Autor: M.Maćkiewicz
20 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pamiątkowych medali dla finalistów i laureatów Miejskiej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas III. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „ Ile jest muzyki w matematyce – Rok Andrzeja Szwalbego” związane było z obchodami 100 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły.
W konkursie brało udział 97 uczniów klas trzecich z 11 bydgoskich szkół podstawowych: SP 4, SP 17, SP 25, SP 27, SP 32, SP 46, SP 60, SP 65, SP 66, SPTS i SP 67. Do finału zakwalifikowało się 64 uczestników. Na uroczyste zakończenie zaprosiliśmy 27 finalistów. Aż dziesięcioro z nich zostało laureatami! To rekord w długoletniej historii Miejskiej Olimpiady Matematycznej.
Na realizację projektu otrzymaliśmy Bydgoski Grant Oświatowy.Dziękujemy również sponsorowi – Radzie Osiedla Tatrzańskie.
Gratulujemy młodym matematykom i życzymy sukcesów w kolejnych latach nauki.