Uroczyste podsumowanie V edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim

Opublikowano: 2024-06-20 02:09, Numer artykułu: 84854 , Autor: M.Maćkiewicz
Nasi uczniowie: Maks z klasy 8B i Mikołaj z klasy 7D na GALI LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WARSZAWSKIM
14 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Organizatorem Konkursu była SP nr 57 we współpracy z IPN Delegatura w Bydgoszczy. Uczniowie 78 szkół podstawowych z naszego województwa w etapie finałowym zmagali się z udzieleniem poprawnych odpowiedzi na 50 pytań dotyczących przyczyn, przebiegu i skutków Powstania Warszawskiego. Spośród kilkuset uczniów biorących udział w konkursie było 25 laureatów – wśród nich Maksymilian z 8B oraz 68 finalistów – wśród nich Mikołaj z 7D.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, tym bardziej, że ta edycja konkursu odbywająca się w 80. rocznicę Powstania była dla uczestników dużym wyzwaniem.