Na interaktywnej wystawie robotów Roboexpo w Bydgoszczy

Opublikowano: 2024-04-04 23:27, Numer artykułu: 81219 , Autor: M.Maćkiewicz

Uczniowie klasy Vd oraz Vc wybrali się na interaktywną wystawę robotów do Roboexpo w Bydgoszczy. Na uczestników czekało aż 40 robotów z całego świata. To była prawdziwa podróż w świat ewolucji robotów i technologii. Dzieci dowiedziały się, jak zmieniały się i rozwijały roboty wraz z upływem czasu oraz jakie możliwości niesie ze sobą współczesna technologia. Roboty są obecne w naszym codziennym życiu, od przemysłu po medycynę i sztuczną inteligencję. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że niektóre z nich są zdolne do porozumiewania się i mówienia w różnych językach oraz potrafią rozpoznać twarze ludzi, określić ich wiek oraz nastrój - stanowiące najnowsze osiągnięcia robotyki. Uczestnicy wystawy mogli także skorzystać z 5 stref wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości!