Minęło sto lat od urodzin naszego patrona Andrzeja Szwalbego

Opublikowano: 2024-01-28 21:44, Numer artykułu: 78089 , Autor: M.Maćkiewicz

Minęło sto lat od urodzin naszego patrona Andrzeja Szwalbego, twórcy bydgoskiej dzielnicy muzycznej. Miniony, 2023 rok był właśnie jego rokiem. Koncerty, wykłady, debaty, gry, filmy, wydawnictwa, lapbooki, mural, rzeźba a nawet tramwaj! Tak bydgoszczanie uczcili Andrzeja Szwalbego.
15 stycznia 2024 r. w Filharmonii Pomorskiej miała miejsce uroczystość podsumowująca wszystkie działania podjęte przez instytucje kulturalne, stowarzyszenia, szkoły i placówki oświatowe. Prezydent Rafał Bruski wręczył wówczas Medale Prezydenta Miasta. Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w szacownym gronie obdarowanych. Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i pracę.