Międzyszkolny konkurs wiedzy„ MIKOŁAJKOWY EKSPERT”

Opublikowano: 2024-03-07 23:32, Numer artykułu: 79697 , Autor: M.Maćkiewicz

6 marca 2024 r. uczniowie klas 4b i 5e wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy ”MIKOŁAJKOWY EKSPERT” zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 w Bydgoszczy. Celem konkursu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, było rozbudzanie zainteresowania współczesną literaturą dla dzieci oraz popularyzacja wartościowej literatury wśród młodych czytelników.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 17 uczniów, którzy musieli wykazać się doskonałą znajomością treści pięciu utworów R. Gościnnego i J.J. Sempégo. Uczniowie wykonywali dziewięć różnorodnych zadań.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, a laureatami zostali:

I m-ce: Aleksandra Głogowska z kl. 5e

III m-e- Maja Kowalewska z kl. 5e

wyróżnienie: Damian Rożniecki z kl. 4b

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy z udział w konkursie!