Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano: 2021-11-05 23:11, Numer artykułu: 45747 , Autor: M.Maćkiewicz

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, dlatego z tej okazji na holu klas 1-3 glośno czytaliśmy fragmenty "Misia Uszatka". Dzień był pełen atrakcji. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. W naszej szkole było dzisiaj kolorowo i wesoło. Uczniowie klas 1-3 przyszli przebrani za swoich ulubionych bohaterów bajkowych, natomiast jury wyłoniło najciekawsze stroje. Pamiętajmy, że wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.