Konkurs międzyszkolny " Poznajemy Dolinę Śmierci "

Opublikowano: 2018-12-19 09:17, Numer artykułu: 8588 , Autor: P. Dranicki
W środę 13 grudnia 2018 roku obyło się w XIII LO  podsumowanie konkursu międzyszkolnego „Poznajemy Dolinę Śmierci”, na które została zaproszona z naszej szkoły katechetka p. Magdalena Sobecka ze swoimi uczniami, których zaprosiła do konkursu. W konkursie tym dwie uczennice naszej szkoły pod opieką p. Sobeckiej zostały laureatkami w kategorii zdjęcia :
I miejsce - Oliwia Łukaszewska z klasy VI c,
II miejsce- Emilia Kujawa z klasy VI d.
SERDECZNIE GRATULUJĘ !!! i życzę dalszych sukcesów.
Bardzo dziękuję również tym uczennicom, które wzięły udział w nim : Matyldzie Starczewskiej, Dorocie Kaptur i Natalii Pożniak.
Konkurs zorganizowany został w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego „Jestem bydgoszczaninem z Fordonu”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół podstawowych: 13, 15, 32, 43, 63, 67. W sumie wpłynęło ponad 60 prac (wiersze, prace plastyczne i zdjęcia). Na uroczystym podsumowaniu konkursu zaproszeni goście, młodzież XIII LO oraz uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość posłuchać zgłoszonych na konkurs wierszy, obejrzeć wystawę prac konkursowych. Swoje prelekcje wygłosili także zaproszeni goście. Pan Krzysztof Drozdowski, autor książki Tajemnica Doliny Śmierci. Droga do prawdy. Bydgoszcz – Fordon 1939 – 2018 przedstawił zgromadzonym przyczyny tragedii, jaka miała miejsce w Bydgoszczy w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dr Przemysław Wójtowicz, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej nawiązał do zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przybliżając młodzieży znaczenie tego wydarzenia.
Był to dobry wspólny czas. Dziękuję również zaangażowanym i wspierającym swoje dzieci rodzicom :-).

Oto fotorelacja z tego wydarzenia: