"Każdy inny - wszyscy równi"

Opublikowano: 2023-09-19 15:52, Numer artykułu: 71791 , Autor: M.Maćkiewicz

Pragniemy poinformować, że w bieżącym roku szklonym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego „Każdy inny - wszyscy równi”.

Celem projektu jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec osób z SPE,

a także przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

W trakcie realizacji projektu w szczególności uczniowie klasy Vd oraz IIIe będą uczestniczyć w różnego rodzaju inicjatywach, akcjach i zajęciach warsztatowych, czego efektem będzie wykształcenie u młodych ludzi postaw otwartości, tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka. Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest Pani Urszula Brzyska we współpracy z psychologiem szkolnym Kariną Brodą oraz pedagogiem szkolnym Dagmarą Betlejewską i nauczycielkami: Iwoną Koreńczuk oraz Hanną Dranicką.

Realizacja zadań projektowych zaplanowana jest w terminie od 11 września 2023r. do 24 maja 2024r.

Zapraszamy do aktywnego udziału!

WSZYSCY BĄDŹMY TOLERANCYJNI