„Każdy inny – wszyscy równi” - 9 XI "Cicha przerwa"

Opublikowano: 2023-11-09 00:23, Numer artykułu: 74541 , Autor: M.Maćkiewicz
W ramach działań projektowych Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”, uczniowie klasy Vd, wykonali prezentację multimedialną przedstawiającą sławne osoby z niepełnosprawnością, które osiągnęły sukces w polityce, nauce, kulturze czy sporcie. Celem było ukazanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu postawionych celów i spełnianiu marzeń. Prezentację można obejrzeć na ekranie telewizora, znajdującego się na parterze szkoły. 10 października z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego, specjaliści szkolni przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w wybranych klasach, pomagające wzmocnić wewnętrzne zasoby i nauczyć dzieci, jak dbać o swój psychiczny komfort każdego dnia.
Uczniowie klasy IVd oraz Vd przygotowywali również plakaty, informujące o zbliżającej się „Cichej Przerwie”. Dnia 9 listopada cała społeczność szkolna weźmie udział w akcji, podczas której będzie mogła porozumiewać się jedynie za pomocą metod AAC w geście solidarności z osobami niemówiącymi.
W ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC (Augmentative and Alternative Communication) uczniowie zapoznali się z metodami alternatywnej i wspomagającej komunikacji. Na korytarzu szkolnym zostały rozwieszone informacje dotyczące metody piktogramów, symboli PCS, Makaton, symboli Blissa oraz języka migowego. Zwieńczeniem zajęć były próby komunikowania się za pomocą gestów MAKATON oraz znaków graficznych PECS.
Niebawem pojawią się kolejne fotografie przedstawiające realizację naszych działań:)