I MIEJSCE W KONKURSIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „ ANDRZEJ SZWALBE I IGNACY JAN PADEREWSKI – KREATORZY KULTURY NA TLE SWOICH EPOK”

Opublikowano: 2023-04-25 00:45, Numer artykułu: 67711 , Autor: M.Maćkiewicz
4 kwietnia w sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego pt.”Andrzej Szwalbe i Ignacy Jan Paderewski – kreatorzy kultury na tle swoich epok”. Został on zorganizowany przez Filharmonię Pomorską oraz V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, a honorowy patronat objął prezydent miasta Rafał Bruski.
Uczniowie musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat tych dwóch wybitnych postaci, które odegrały ważną rolę zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na szczeblu lokalnym. Naszą szkołę reprezentowały dwuosobowe zespoły z klas 8 b, c i d. Wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki. Jagoda i Natalia z klasy 8 c okazały się najlepsze w Bydgoszczy i zajęły I miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy!