Eksperymenty z Panem Bartkiem

Opublikowano: 2024-02-10 11:21, Numer artykułu: 78699 , Autor: M.Maćkiewicz
"Eksperymenty z Panem Bartkiem" poświęcone były na zbadanie, w jaki sposób dźwięk rozchodzi się w różnych gazach.
Uczniowie mieli okazję przeprowadzić serię eksperymentów, aby lepiej zrozumieć zasadę propagacji fali dźwiękowej w różnych środowiskach gazowych.
Podczas zajęć dzieci miały możliwość pracy z różnymi rodzajami gazów, takimi jak powietrze, dwutlenek węgla, azot czy hel. Porównywały prędkość rozchodzenia się dźwięku w każdym z tych środowisk. Korzystając z różnych przyrządów, mogły obserwować zmiany w propagacji fali dźwiękowej w zależności od właściwości danego gazu.
Zajęcia te miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat akustyki oraz zachęcenie do samodzielnych eksperymentów i obserwacji w zakresie fizyki dźwięku.