Opublikowano: 2018-09-20 19:04, Numer artykułu: 4686 , Autor: M.Dropiewski

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 w bibliotece szkolnej pracują Sylwia Walenciak i Katarzyna Weiss.

Biblioteka jest czynna codziennie w godzinach 7.30 – 15.00. W piątki 8.00 – 14.00.

Biblioteka szkolna zajmuje się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem książek z zakresu literatury dziecięco – młodzieżowej. Ponadto na bieżąco zakupuje nowości wydawnicze. Nauczyciele mogą korzystać ze zbiorów multimedialnych pomocnych w prowadzeniu interesujących zajęć.

Zadaniem biblioteki jest również promocja i propagowanie czytelnictwa, poprzez konkursy czytelnicze, literackie, wystawy, gazetki. W bieżącym roku szkolnym przewidywane są następujące imprezy:

• Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum,
  • Konkurs – Czytelnik Miesiąca,
  • Konkurs pt. „ Ulubiona książka” na listy, w których można przedstawić swoje propozycje książek wartych przeczytania,
  • Imieniny Biblioteki,
  • Innowacja pedagogiczna pt. „ Kamishibaj – na czytaniu czas spędzaj”,
  • kontynuacja programu – „ Ja czytam”.

W bibliotece znajduje się czytelnia, która udostępnia książki popularno – naukowe, różnego rodzaju encyklopedie, wydawnictwa informacyjne, słowniki czasopisma edukacyjne.

Posiadamy również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

Biblioteka, jako centrum kulturalne, gromadzi informacje na temat aktualnych imprez odbywających się w naszym mieście.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania nas jak najczęściej!!