100 rocznica uchwalenia Konstytucji Marcowej

Opublikowano: 2021-03-17 13:11, Numer artykułu: 37884 , Autor: M.Maćkiewicz

100 rocznica uchwalenia Konstytucji Marcowej 17.03.1921 r. – 17.03.2021r.

Dziś mija 100 rocznica uchwalenia pierwszej konstytucji w Odrodzonej Polsce. W związku z tą rocznicą w naszej szkole przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego odbył się konkurs historyczny.

Jego celem było rozbudzenie i upowszechnienie zainteresowania historią ojczystą, kształtowanie umiejętności cyfrowych, promowanie młodych talentów w dziedzinie historii oraz uczczenie ważnego wydarzenia.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów większości klas szkoły podstawowej.  Spośród prac konkursowych wykonanych w formie prezentacji multimedialnej jury złożone z nauczycieli historii i przedstawiciela NBP wyłoniło zwycięzców. Otrzymają oni pamiątkowe srebrne monety wybite z okazji 100 rocznicy uchwalenia Konstytucji Marcowej ufundowane przez Narodowy Bank Polski.

I miejsce zajęła praca Jakuba z klasy VIII d,

II miejsce przyznano pracy Maksymiliana z klasy VII e,

III miejsce zdobyła prezentacja Aleksandra z klasy VI d.

Przyznano również dwa wyróżnienia:

Nadii z klasy VI d i Gracjanowi z klasy VII a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!