6 marca - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Opublikowano: 2023-03-05 10:51, Numer artykułu: 65044 , Autor: M.Maćkiewicz
W ramach obchodów EDL we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywają się liczne akcje, konferencje, warsztaty dla rodziców, konkursy dla dzieci itp. To dobra okazja do podniesienia świadomości na temat możliwych zaburzeń mowy i komunikacji, pracy logopedów oraz organizacji na całym świecie, działających na ich rzecz. Corocznie wybierany jest inny temat przewodni. Hasłem roku 2023 jest ROLA LOGOPEDÓW W INTENSYWNEJ TERAPII I MEDYCYNIE RATUNKOWEJ. My także postaramy się, by jak najwięcej osób wzięło „INTENSYWNIE” udział w akcji.  Oto nasza propozycja w dniach 6-10 marca:

Dla uczniów klas I-III  konkurs na „Motywacyjną Tablicę Logopedyczną”

- Uczniowie biorący udział w terapii logopedycznej wraz z rodzicami przygotowują swoją wersję TABLICY MOTYWACYJNEJ, która ma ułatwić systematyczne ćwiczenia logopedyczne.

- Forma i technika dowolna – niech zadziała wyobraźnia i współpraca pokoleniowa!

- Prace proszę zostawić w gabinecie /s.117/ lub na dyżurce w terminie do 10 marca.

- Praca, która zachwyci nas najbardziej zostanie oficjalną kartą motywacyjną zajęć logopedycznych. Oczywiście nagrody/dyplomy czekają na wszystkich uczestników!

Dla uczniów klas IV-VI konkurs na „Łamańca językowego”

- Wymyśl słowo, które zawiera jak najwięcej trudnych do wymówienia głosek.  Może być długie, śmieszne, dziwne – ważne, by było "cenzuralne" i dało się je wypowiedzieć. Nadaj mu znaczenie.

Zapisz je na kartce:

Wyraz…………………………..………………  znaczenie……………………………………………….

Autor ……………………………………………………………………………..….klasa…………………..

- Wrzuć kartkę do skrzynki na drzwiach gabinetu – s.117 do dnia 10.03 /piątek/

- Autorzy najlepszych wersji otrzymają nagrody/niespodzianki.

Dla uczniów klas VII-VIII  „ZAWODY MISTRZA MOWY”

W poniedziałek 6 marca do losowo wybranych klas wejdzie LOGOPEDA z krótkim „językowym” zadaniem. Ci, którym uda się je wykonać, otrzymają …. nagrodę niespodziankę!

Dla rodziców – pogotowie logopedyczne dla zapracowanych:

„ Jak zadbać o prawidłowy rozwój mowy dziecka w warunkach domowych” – wersja poradnikowa w okresie przedświąteczno/wielkanocnym lub konsultacje osobiste/telefoniczne po wcześniejszym umówieniu się.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!  LOGOPEDA Magdalena Zdunkiewicz